Texas Hold’em Poker
15.99 8.99 Pievienot grozam
Izpārdošana!

Texas Hold’em Poker

8.99

-44%

Pieejams (-i) 1 spēles eksemplārs(-i)

Pokers, iespējams, ir vispopulārākā kāršu spēle pasaulē. Palūdziet kādam nosaukt kāršu spēli, un lielākā daļa cilvēku kā pirmo nosauks tieši pokeru. Tiek uzskatīts, ka ASV ir aptuveni 60 miljoni pokera spēlētāju un visā pasaulē ir aptuveni 100 miljoni, padarot to par vienu no visu laiku populārākajām spēlēm. Texas Hold’em ir populārākā pokera versija.

Spēles gaita: Teksasas pokerī, spēlē piedalās 2 līdz 10 spēlētāji. Ja sabrauc vēl vairāk Spēlē ar vienu kāršu kavu no 52 kārtīm. Sākumā, izlozē kurš spēlētājs ir dīleris (tam ir nozīme). Pirmajiem diviem spēlētājiem pa kreisi no dīlera, ir jāizdara obligātās likmes (blinds), pie kam, pirmais spēlētājs liek pusi (small blind) no obligātās, otrais spēlētājs pilnu likmi (big blind).

Kad obligātās likmes ir izdarītas, dīleris izdala katram spēlētājam pa 2 kārtīm, kuras netiek rādītas citiem. Trešajam spēlētājam (uzreiz aiz „big blinda”) tiek dots vārds, un viņam ir jālemj, vai piedalīties spēlē šajā partijā (atkarībā no tā, kādas kārtis ir iznākušas). Ja viņš izlemj spēlēt, tad ir jāpielīdzas vismaz obligātajai likmei (blaindam), vai arī jāpaaugstina (raise). Ja kārtis ir sliktas, un viņš nevēlas spēlēt, tad met nost kārtis (fold) un izstājas no pašreizējās partijas. Ja viņš izlemj paaugstināt, tad visiem nākamajiem spēlētājiem, kas gribēs piedalīties šai partijā, ir obligāti jāpielīdzinās viņa likmei, vai arī vēl jāpaaugstina. Paaugstināt drīkst arī spēlētāji, kam bija obligātās likmes, kad „teikšana” nonāk līdz viņiem.

Likmju izdarīšanas process beidzas, kad tie, kas piedalās spēlē, ir pielīdzinājušies augstākajai likmei (visi spēlētāji, kas turpina piedalīties, ir uzlikuši vienādu likmju lielumu, visi pārējie nespēlē, viņu pirms tam ieguldītās likmes paliek uz galda, un tiks uzvarētājam).

Pēc likmju vienādošanas, dīleris izdala galdā trīs kopējās kārtis – tā saukto flopu. Šīs trīs kārtis nosacīti pieder visiem spēlētājiem, un tās drīkst izmantot kombinācijā ar savām divām kārtīm, kas rokā. Piemēram, rokā ir 5 un 6, galdā 7, 8, 9. Tas nozīmē, ka spēlētājam ar 5 un 6, jau sanāk strīts. Pēc 3 kāršu izlikšanas, gājiens nonāk pie nākamā spēlētāja pa kreisi no dīlera. Tam ir jāizlemj, ko darīt. Pamatā, spēlētājam jebkurā brīdī var būt kāda no šīm iespējām:

  • palaist garām, un dot iespēju „runāt” nākamajam spēlētājam (check), ja neviens vēl nav paaugstinājis
  • paaugstināt likmi (raise). Šai brīdī, visiem spēlētājiem pa kreisi no viņa vajadzēs vismaz pielīdzināties vai mest nost. Var ari limkmi vēlreiz paaugstināt (reraise).
  • pielīdzināties pašreizējajai likmei (call), kuru izdarījis kāds cits
  • mest nost kārtis (fold) un izstāties no partijas

Likmes tiek izdarītas, tāpat kā pirmajā reizē (pēc divu kāršu izdalīšanas) – pulksteņrādītāja virzienā no dīlera, tikai nav vairs obligāto likmju. Pamat lieta – ja kāds spēlētājs paaugstina, tas nozīme, ka visiem spēlētājiem, kas ir aiz viņa, būs „jārunā” un vismaz jāpielīdzinās.

Kad likmes izdarītas, tiek izdalīta 4. kopējā kārts (turn). Sākas likmju izdarīšana, vārds tiek dots nākamajam spēlētājam aiz dīlera. Pašlaik spēlē ir situācija, kad spēlētājs var izvēlēties, kuras trīs no četrām pieejamajām kārtīm, viņš izmantos savas kombinācijas veidošanā, jo pokera kombinācijā piedalās tikai 5 kārtis. Taču, šīs 4 kopējās „community cards” pieder vienlaicīgi visiem spēlētājiem. Ja galdā ir dūžu pāris (AA), šis pāris skaitās visiem spēlētājiem.

Pēc likmju paaugstināšanas un „vienādošanās” (ja tāda vispār bijusi – visi spēlētāji var arī čekot), tiek likta galdā 5. kārts (river). Sākas pēdējais likmju izdarīšanas aplis. Spēlētāji var kombinēt savu vienu vai divas kārtis, kas rokā, ar jebkurām četrām vai trīs kārtīm no galda – tā, lai kombināciju kopā veidotu 5 kārtis (piem., četras kārtis no galda + viena kārts rokā).

Pēc likmju pabeigšanas, iestājas spēles noslēgums (showdown). Spēlētāji, kas palikuši, ver vaļā kārtis sākot ar to, kas pēdējais paaugstinājis, un pēc tam nākamais pulksteņrādītāja virzienā. Nākamie spēlētāji drīkst nevērt vaļā kārtis, ja redz, ka tāpat ir zaudējuši. Tad viņi vienkārši nomet aizvērtas kārtis, tā dodot saprast, ka tiem ir vājāka kombinācija, par tām, kas ir atvērtas. Uzvar viena stiprākā kombinācija, kas arī saņem visu galda saturu. Ja spēlētājiem ir vienāda stipruma kombinācijas, galdu sadala uz pusēm.

Kombināciju vienādība uzreiz nav tik acīm redzama. Ja spēlētāju „vienādās” kombinācijas veido 4 vai mazāk kārtis, tad skatās nākamo stiprāko kārti. Svarīgi, vai šīs nākamās stiprākās kārtis pieder kādam no spēlētājiem vai ir galdā.

Pokera kombinācijas ir sekojošas:

Spēles mērķis: Bankrotēt citus spēlētājus, iegūstot viņu čipus.

Spēli uzvar: Spēlētājs, kas paliek pēdējais pie galda, vai kam ir visvairāk čipu pēc iepriekš norunāta laika/raundu skaita.

Papildus informācija

Stāvoklis

8/10 (Attaisīti tikai zaļie čipi. Kastei redzami bojājumi un spēles galdam.)

Valoda

Noteikumi angļu valodā, var spēlēt nezinot to.

Spēlētāju skaits

2+

BGG info

NosaukumsPoker (1810)
Grūtības līmenisViegls [2.42]
BGG Novērtējums6.72
Player Count (Recommended)2-10 (3-9)
Dizaineri(Uncredited)
MāksliniekiRené Goscinny and Albert Uderzo
Izdevējs(Public Domain), (Unknown), AG Müller (AGMüller), ASS Altenburger Spielkarten, Basic Fun, Inc., Berliner Spielkarten, Cardinal, Coach House Games, Inc., Coca-Cola, Editions ATLAS, Endless Games (I), Excalibur Electronics, F.X. Schmid, Front Porch Classics, Fundex, Helmut Lingen Verlag, Heraclio Fournier, Jax, Ltd., Marigó, Piatnik, Prime Promotion, Rosiness, Skor-Mor, Spear's Games, Spin Master Ltd., Starz Entertainment, Tactic, TS Spielkarten, TV Products USA Inc, Uitgeverij van der Meulen, The United States Playing Card Company, University Games, Waddingtons and White Wolf Entertainment AB
Spēles elementiBetting and Bluffing, Player Elimination and Set Collection