Izplāno savu stratēģiju šajā klasiskajā kara lauka spēlē! Varoņi no Gredzenu Pavēlnieku filmas sanāk kopā šajā klasiskajā cīņā starp labo un ļauno. Gendalfs, Legolassm, Frodo un citi labie spēki sānu pie sāna cīnās pret Sarumanu, Nazgulu un citiem ļaunajiem spēkiem.
Tu un tavs pretinieks slepus izvieto armiju, cietokšņus un karogu un spēles galda. Sākas cīņa. Kusties un uzbrūc pārdomāti – uzvara būs stiprākā rokās. Iegūsti pretinieka karogu, lai uzvarētu!
Spēles gaita: Šai spēlei ir trīs spēlēšanas veidi: 1. Klasiskais (Classic stratego) – spēlē kā klasisko stratego; 2. Īpašās spējas (Special powers) – spēlē kā klasisko versiju, bet dažiem tēliem ir īpašas spējas, tās ir redzamas uz spēles galda; 3. Iznīcināt gredzenu (Destroy the ring) – Spēli spēlē tāpat kā ”Special powers”, bet tiek pievienotas lietas klāt: Spēlētājs kurš kontrolē Frodo, jāmēģina to kustināt uz Nolemtības kalnu (Mount Doom), lai iznīcinātu gredzenu. Pretiniekam jāmēģina viņu apstādināt.
1. Klasiskais Stratego – Baltie kauliņi ir labie spēki un pelēkie kauliņi ir sliktie spēki. Viens no spēlētājiem paņem rokās no katras krāsas pa vienam kauliņam, samaisa tos un katru paņem savā rokā tā, lai pretinieks neredzētu tās. Pretinieks izvēlās vienu no rokām tā, lai uzzinātu kurš spēlēs kurā komandā. Tiek novietoti kauliņi četrās rindās ar attēlu pret sevi. Salikt var pēc brīvas izvēles, bet tā, lai pretinieks neredzētu tās. Spēlētājs, kurš kontrolē sliktos spēkus iet pirmais.
Savā gājienā ir jādara viena lieta: Pakustini vienu no saviem kauliņiem vai uzbrūc pretinieka kauliņam. Ja sava gājiena laikā tu nevari ne pakustināt savu kauliņu, ne uzbrukt, tad pretinieks uzvar.
Kustība:
- Nevari kustināt: karogu un nocietinājumu.
- Drīkst kustināt tikai vienu kauliņu gājiena laikā.
- Kauliņu var kustināt uz priekšu, uz atpakaļ un uz sāniem, bet nevar kustināt pa diagonāli.
- Kauliņš nevar pārlēkt pāri citam kauliņam, izņemot, ja spēlē kādu citu no spēles veidiem.
- Kauliņš nevar pārlekt pāri aizliegtajai zonai (Forbidden zone), kura atrodas spēles vidū.
- Kauliņu nevar bīdīt turp atpakaļ.
Uzbrukums:
Vienīgie kauliņi, kuri nevar uzbrukt, ir karogs un nocietinājums. Uzbrukt var tikai uz priekšu, uz atpakaļ vai sāniem, nevar uzbrukt pa diagonāli. Kad uzbrūc kauliņam, tev ir jānorāda, kurš uzbrūk un kam. Kad tas ir izdarīts, tad ir jāpagriež kauliņš uz pretinieka pusi un viņš izdara tāpat, lai jūs redzētu, cik katram ir spēcīgs kauliņš. Kauliņš ar lielāko punktu skaitu paliek laukumā un otrs tiek noņemts no spēles galda. Uz visu atlikušo spēli spēlētājs zina, cik spēcīgs ir tas kauliņš. Ja abiem spēlētājiem ir vienādi spēcīgi kauliņi, tad abi tiek noņemti no spēles galda.
2. Īpašās spējas (Special powers) – Spēles doma ir tāda pati kā pirmajam jeb klasiskajam spēles veidam. Spēles mērķis ir tāds pats. Papildus nāk īpašas spējas, kuras ir norādītas katra spēlētāja laukuma pusē, izņemot Frodo spēju – tā būs 3. spēlēšanas veidā.
Kā izmanto spējas:
- Īpašie kauliņi var kustēties tāpat kā klasiskie vai izmantot savas papildu spējas.
- Vienmēr ir jāpagriež kauliņš uz spēlētāja pusi, kad izmanto papildus spējas.
Papildus spējas:
- Lidošana (Flight) – Šo papildus spēju var izmantot: Gandalf’s un Witch-king’s. Tiem ir dota iespēja lidot. Tie var tikt pāri vairākiem lauciņiem uz priekšu, uz atpakaļ vai uz sāniem. Tie var pārlidot pāri saviem vai pretinieka kauliņiem; pāri vidus laukumam un tiem ir jāpaliek uz kāda no brīvajiem lauciņiem. Pēc lidojuma nevar uzbrukt.
- Noteikt ienaidnieku (Detect enemy) – Šo papildus spēju var izmantot: Saruman, Argorn un Legolas. Tie spēj sajust ienaidnieka klātbūtni. Lai izmantotu papildiespēju, ir jāpagriež kauliņš un jānosauc papildus spēja. Spēlētājs izvēlas jebkuru pretiniekieka kauliņu (2 lauciņu platumā), kuru vēlas atmaskot. Pretiniekam ir jāpagriež savs kauliņš, lai ir redzams tā uzbrukuma spēks. Pēc ienaidnieka noteikšanas nevar uzbrukt.
- Loks (Longbow) – Šo papildus spēju var izmantot: Faramir, Elves, Legolas un Haradrim. Tie var uzbrukt pretiniekam, kurš atrodas 2 lauciņu attālumā. Lai izmantotu papildiespēju, ir jāpagriež kauliņš un jānosauc papildus spēja. Tad jāizvēlas jebkurš viens pretinieka kauliņš, kurš atrodās noteiktajā attālumā, lai uzbruktu. Vinnē tas, kuram lielāks uzbrukuma skaitlis. Tas var uzbrukt pāri citam kauliņam vai pāri vidus laukumam. Nocietinājums, karogs un Berzerkers ir imūni no šī uzbrukuma.
- Dvarfu cirvis (Dwarven axe) – Šo papildus spēju var izmantot: Gimli. Tas var uzbrukt trim blakus lauciņiem vienlaicīgi (arī diagonāli). Visi uzbrukumi notiek vienlaicīgi. Jebkurš pretinieka kauliņš, kas ir ar mazāku vērtību vai vienādu vērtību, tiek noņemts no spēles laukuma (vienādā gadījumā arī Gimli). Karogu šādā veidā pārtvert nevar.
- Ātrums (Swift steed)- Šo papildus spēju var izmantot: King Theoden. Tas var pārvietoties par diviem lauciņiem uz priekšu, uz atpakaļu vai uz sāniem vai kādā kombinācijā, kā piemēram: Vienu uz augšu un otru pa labi. Ja uz aiznākamā lauciņa ir pretinieka kauliņš, tad tam ir jāuzbrūk. Uzbrukums skaitās kā otrais paietais gājiens. Tas nevar pārlekt pāri pretiniekam vai vidus zonai. Tas var pabeigt gājienu uz pretinieka aizņemtā lauciņa, bet tas nozīmē, ka obligāti ir jāveic uzbrukums!
- Atkārtotais uzbrukums (Repeat attack) – Šo papildus spēju var izmantot: Uruk-hai. Pēc sekmīga uzbrukuma tas var turpināt uzbrukt tajā pašā gājienā, cik reizes spēlētājs vēlas, vai kamēr tas zaudē.
- Slaktiņš (Rampage) – Šo papildus spēju var izmantot: Berzerker. Tas var uzbrukt visiem 8 blakus lauciņiem vienlaicīgi (arī diagonāli). Visi uzbrukumi notiek vienlaicīgi. Jebkurš pretinieka kauliņš, kas ir ar mazāku vērtību vai vienādu vērtību, tiek noņemts no spēles laukuma (vienādā gadījumā arī Berzerker). Karogu šādā veidā pārtvert nevar.
3. Iznīcināt gredzenu (Destroy the ring) – Šo spēles veidu spēlē kā speciālo spēka spēli. Šim veidam ir tāds pats spēles mērķis kā abām iepriekšējām. Galvenie šinī spēles veidā ir Frodo un Ringbearer, tiem ir savas privilēģijas un papildus spējas.
Spēles mērķis: Nozagt pirmajam karogu, lai to neizdara pretinieks!
Spēli uzvar: Pirmais spēlētājs, kurš atņem pretiniekam karogu.