Risk
41.99 16.99 Pievienot grozam
Izpārdošana!

Risk

16.99

-60%

Pieejams (-i) 1 spēles eksemplārs(-i)

Gluži kā cienījamam ģenerālim, kas komandē milzīgu armiju, jūsu misija ir vienkārša – iekarot pasauli! Metiet kauliņus un mērojiet spēkiem kaujās; mainiet ”teretorijas” kartiņas un pelniet papildspēkus. Cenšoties iekarot pasauli paļaujoties uz taktiku un vediet savu karapulkus uz uzvaru, vispirms iekarojiet teretorijus, pēc tam veselus kontinentus.

Spēles laukums ir pasaules karte ar 6 kontinentiem un 42 teretorijām. Dažas teretotijas atrodas blakus, tas nozīmē, ka tām ir kopīgas robežas, vai arī eksistē jūras ceļš, kurš tās savieno pa ūdeni. Metamie kauliņi: Tiek izmantoti aizsargājot un uzbrūkot teretorijām. 3 sarkanie kauliņi, tiek izmantoti uzbrukumā. 2 baltie kauliņi, tiek izmantoti aizsardzībā.

Risk- pasaules iekarošana.

3-6 dalībnieki.

Spēles gaita: Sajauciet teretoriju kartiņas un novietojat tās, ar attēlu uz leju. Novietojiet kavalērijas zelta figūru tabulas augšgalā. Katrs spēlētājs izvēlās savu krāsu un paņem tās armiju. Figūru skaits atkarīgs no spēlētāju skaita. Paņemiet savas kaujas vienības un novietojat tās sev priekšā. Spēli sāk tas kurš uzmet lielāko skaitu ar kauliņu un izvēlās sev teretoriju. Paņem figūru un to novieto uz izvēlēto teretoriju. Tā turpina pulksteņa rādītāja virzienā, līdz kamēr ir sadalītas visas 42 teretorijas. Kad tas ir izdarīts var uzlabot savas teretorijas, jeb novietot karēvjus uz tā. Jo vairāk kaujas vienību atrodas uz vienas teretorijas, jo vieglāk to aizstāvēt un vieglāk no tās veikt uzbrukumu.

Gājienu secība: Viens gājiens sastāv no 4 etapiem.

  1. Papildspēku saņemšana un izvietošana (obligāta) – Katra gājiena sākumā saņem papildus kaujas vienības ar kurām var nostiprināt teretorijas. Saskaitiet jums piederošās teretorijas, un iegūto skaitli daliet ar 3, lai noskaidrotu cik papildspēku jums pienākas. Vienmēr noapaļo uz leju. Saņemsiet arī papildspēkus par katru kontinentu kas jums pieder. To nosaka tabulā. Teretorijas kartiņas var mainīt pret papildspēkiem. Var mainīt tikai pret komplektiem! Komplektu sastāda: 3 kartiņas ar vienādiem emblēmiem (saņemsiet 3 no katrām spēles figūrām) vai 3 kartiņas ar dažādām emblēmām ( saņemsiet 1 no katras spēles figūras).
  2. Kauja (pēc izvēles) – Kad visas figūras ir izvietotas, var sākt kauju! Jūs varat pamēģināt iekarot jebkuru teretoriju, kas pieder citam spēlētājam, gadījumā, ja: šī teretorija robežojas ar vienu no savām un ja jums ir kā minimums divas kaujas vienības uz teretorijas, no kuras vēlaties uzbrukt. Maksimālais kaujas vienību skaits, kuras var tikt izmantotas kaujā no uzbrūkošās puses 3, neatkarīgi no tā cik uz tās atrodās. Lai uzsāktu iebrukumu, jums jāpaziņo sekojošais: teretorija, no kuras sāksiet uzbrukumu, teretoriju kurai uzbruksiet un kaujas vienības skaits, kuras grasāties izmantot iebrukumā.  Abi met kauliņus un lielākais skaitlis vinnē un tiek noņemta figūra. Ja ir neizšķirt, tad vienmēr uzvar tas, kurš aizsargājas. Ja iznīcinājā visus aizsargājošās kaujas vienības, tad jūs esat iekarojis teretoriju.
  3. Pozīciju nostiprināšana (pēc izvēles) – Varat pārvietot karaspēku no vienas teretorijas uz otru, savstarpēji saistītu. Nedrīkst iet cauri ienaidnieku teretorijām.
  4. Teretorijas kartiņu saņemšana (tad ja gājiena laikā ir iekarota teretorija) – saņem vienu teretorijas kartiņu.

Mērķis: uzvarēt pretinieku un iekarot visas 42 teretorijas.

Atlikušie noteikumi un spēlēšanas veidi ir pašos noteikumos. 

Papildus informācija

Gads

1975

Stāvoklis

6/10 (Trūkst: Rozajā armijā – 4 mazie un 1 lielais kauliņš, Zilajā armijā – 1 lielais kauliņš. Dažām kartiņām, laukumam un kastei nelieli bojājumi.)

Valoda

Angļu

Spēlētāju skaits

2-6

BGG info

NosaukumsRisk (1959)
Grūtības līmenisViegls [2.07]
BGG Novērtējums5.59
Player Count (Recommended)2-6 (3-6)
DizaineriAlbert Lamorisse and Michael I. Levin
Mākslinieki(Uncredited)
IzdevējsAlga, Avalon Hill, Barnes & Noble, Borras Plana S.A., Carlit, Clipper, Editrice Giochi, El Greco, Grow Jogos e Brinquedos, Guau, Hasbro, Juegos Crone, Majora, MEGAPLAST, Miro Company, Nilco S.A., Palitoy Ltd., PanGraf, Parker Brothers, Schmidt Spiele, Smeets & Schippers, Tomy, Waddingtons and Winning Moves Games (USA)
Spēles elementiArea Movement, Dice Rolling, Player Elimination and Set Collection