Izpārdošana!

Risk

19.99

-46%

Nav noliktavā

Gluži kā cienījamam ģenerālim, kas komandē milzīgu armiju, jūsu misija ir vienkārša – iekarot pasauli! Metiet kauliņus un mērojiet spēkiem kaujās ar kājiniekiem, kavalēriju un artilēriju; mainiet ”teretorijas” kartiņas un pelniet papildspēkus. Cenšoties iekarot pasauli paļaujoties uz taktiku un vediet savu karapulkus uz uzvaru, vispirms iekarojiet teretorijus, pēc tam veselus kontinentus.

Spēles laukums ir pasaules karte ar 6 kontinentiem un 42 teretorijām. Dažas teretotijas atrodas blakus, tas nozīmē, ka tām ir kopīgas robežas, vai arī eksistē jūras ceļš, kurš tās savieno pa ūdeni. Eksistē trīs veidu figūras, katram no tā pastāv noteikto kaujas vienības: Kājinieks (1 kaujas vienība), Kavalērists (5 kaujas vienības) un Artilērists ( 10 kaujas vienības). Metamie kauliņi: Tiek izmantoti aizsargājot un uzbrūkot teretorijām. 3 sarkanie kauliņi, tiek izmantoti uzbrukumā. 2 baltie kauliņi, tiek izmantoti aizsardzībā.

Kartītes:

  1. Misijas – Tiek izmantota tikai spēles ”Risk misija” laikā.
  2. Teretorijas – Tiek izmantota visas spēles laikā, lai saņemtu papildspēkus.

Risk- pasaules iekarošana.

3-6 dalībnieki.

Spēles gaita: Sajauciet teretoriju kartiņas un novietojat tās, ar attēlu uz leju. Novietojiet kavalērijas zelta figūru tabulas augšgalā. Katrs spēlētājs izvēlās savu krāsu un paņem tās armiju. Figūru skaits atkarīgs no spēlētāju skaita. Paņemiet savas kaujas vienības un novietojat tās sev priekšā. Spēli sāk tas kurš uzmet lielāko skaitu ar kauliņu un izvēlās sev teretoriju. Paņem figūru un to novieto uz izvēlēto teretoriju. Tā turpina pulksteņa rādītāja virzienā, līdz kamēr ir sadalītas visas 42 teretorijas. Kad tas ir izdarīts var uzlabot savas teretorijas, jeb novietot karēvjus uz tā. Jo vairāk kaujas vienību atrodas uz vienas teretorijas, jo vieglāk to aizstāvēt un vieglāk no tās veikt uzbrukumu.

Gājienu secība: Viens gājiens sastāv no 4 etapiem.

  1. Papildspēku saņemšana un izvietošana (obligāta) – Katra gājiena sākumā saņem papildus kaujas vienības ar kurām var nostiprināt teretorijas. Saskaitiet jums piederošās teretorijas, un iegūto skaitli daliet ar 3, lai noskaidrotu cik papildspēku jums pienākas. Vienmēr noapaļo uz leju. Saņemsiet arī papildspēkus par katru kontinentu kas jums pieder. To nosaka tabulā. Teretorijas kartiņas var mainīt pret papildspēkiem. Var mainīt tikai pret komplektiem! Komplektu sastāda: 3 kartiņas ar vienādiem emblēmiem (saņemsiet 3 no katrām spēles figūrām) vai 3 kartiņas ar dažādām emblēmām ( saņemsiet 1 no katras spēles figūras).
  2. Kauja (pēc izvēles) – Kad visas figūras ir izvietotas, var sākt kauju! Jūs varat pamēģināt iekarot jebkuru teretoriju, kas pieder citam spēlētājam, gadījumā, ja: šī teretorija robežojas ar vienu no savām un ja jums ir kā minimums divas kaujas vienības uz teretorijas, no kuras vēlaties uzbrukt. Maksimālais kaujas vienību skaits, kuras var tikt izmantotas kaujā no uzbrūkošās puses 3, neatkarīgi no tā cik uz tās atrodās. Lai uzsāktu iebrukumu, jums jāpaziņo sekojošais: teretorija, no kuras sāksiet uzbrukumu, teretoriju kurai uzbruksiet un kaujas vienības skaits, kuras grasāties izmantot iebrukumā.  Abi met kauliņus un lielākais skaitlis vinnē un tiek noņemta figūra. Ja ir neizšķirt, tad vienmēr uzvar tas, kurš aizsargājas. Ja iznīcinājā visus aizsargājošās kaujas vienības, tad jūs esat iekarojis teretoriju.
  3. Pozīciju nostiprināšana (pēc izvēles) – Varat pārvietot karaspēku no vienas teretorijas uz otru, savstarpēji saistītu. Nedrīkst iet cauri ienaidnieku teretorijām.
  4. Teretorijas kartiņu saņemšana (tad ja gājiena laikā ir iekarota teretorija) – saņem vienu teretorijas kartiņu.

Mērķis: uzvarēt pretinieku un iekarot visas 42 teretorijas.

Atlikušie noteikumi un spēlēšanas veidi ir pašos noteikumos. 

Papildus informācija

Gads

2004

Stāvoklis

8/10 (Trūkst: zelta kavalērijas figūra. Kastei nelieli bojājumi)

Valoda

Krievu

Spēlētāju skaits

2-6