Pay Day
20.99 15.99 Pievienot grozam
Izpārdošana!

Pay Day

15.99

-24%

Pieejams (-i) 1 spēles eksemplārs(-i)

Pay Day tiek spēlēts uz viena mēneša kalendāra, kurā ir 31 diena. Spēles laikā spēlētājiem ir jāsaskaras ar dažādiem rēķiniem un izdevumiem, bet tiem arī ir iespēja veikt īpašumu darījumus un nopelnīt naudu. Katra mēneša beigās spēlētājiem tiek izmaksāta alga (vienāda visiem) un ir jānomaksā visi rēķini, ņemot aizdevumu, ja nepieciešams. Kad spēlētāji ir izspēlējuši noteikto mēnešu skaitu, uzvar tas, kam ir visvairāk naudas (vai vismazākais parāds).

Spēles gaita: Spēlētājiem jāizlemj, cik daudz mēnešu spēlēs jeb cik reizes sāks no start lauciņa. Iesakāms spēlēt vismaz 2 mēnešus, ja spēlē 4 spēlētāji. 3 mēnešu spēle vidēji aizņems stundu, bet 6 mēnešu spēle vidēji aizņems 2 stundas. Tiek samaisītas atsevišķi, zilās un sarkanās kartiņas un novieto blakus spēles galdam. Katrai kāršu kaudzītei ir jābūt izmantoto kāršu kaudzītei, kurā novieto izmantotās kartiņas, un kad tās beidzās, tiek samaisītas un novietotas atpakaļ. Tiek paņemta viena sarkanā kartiņa (Deal) un novietota zem – ”Car Boot Sale” lauciņa pie ”Deal” uzraksta. Katrs spēlētājs izvēlas savu kauliņu un novieto to uz start jeb Monday lauciņa. Spēlētāji izlemj, kurš spēlētājs būs banķieris. Katrs spēlētājs spēles sākumā iegūst noteikto summu. Cits spēlētājs būs atbildīgs par ” Loan Record Keeper”, kurš pierakstīs spēlētājus. Gan Banķieris, gan ”Record Keeper” spēlē. Spēlētāji izlemj, kurš sāk spēli – var mest metamo kauliņu, lai noteiktu to.

Loans: Būs nepieciešami, kad nepietiek naudas, lai nomaksātu maksājumus, nopirkt ”Deal” kartiņu, samaksāt kaimiņam vai tml. Banķieris iedod naudu, bet ” Loan Record Keeper” pieraksta vārdu un summu. Aizņēmumu summai ir jādalās ar 1000. Katru reizi, kad apstājas uz “Pay Day”, ir jānomaksā 10% no atlikušās aizņēmuma summas. Uz šī lauciņa var nomaksāt arī vairāk – daļu vai pat visu parādu, bet šai summai ir jādalās ar 1000.

Gājiena sākumā tiek mests metamais kauliņš un ir jāiet noteiktais skaits uz priekšu. Uzkāpjot uz lauciņa ir jādara noteiktā darbība, kad tā ir pabeigta gājiens beidzas. Katrai kartiņai ir savs paskaidrojums noteikumos.

Spēles mērķis: Būt bagātākajam spēlētājam, izpēlējot noteikto skaitu mēnešu.

Spēli uzvar: Spēles beigās tiek saskaitīta visa nauda, ir jābūt nomaksātiem visiem maksājumiem. Bagātākais spēlētājs uzvar.

Papildus informācija

Gads

1998

Stāvoklis

9/10 (Ir tikai divas: ''Loan record'' lapiņas, bet tās var izprintēt.)

Valoda

Angļu

Spēlētāju skaits

2-6

BGG info

NosaukumsPay Day (1975)
Grūtības līmenisĻoti viegls [1.23]
BGG Novērtējums4.86
Player Count (Recommended)2-6 (3-6)
DizaineriPaul J. Gruen
MāksliniekiUncredited
IzdevējsBorras Plana S.A., Clipper, Hasbro, Majora, MB Juegos, MB Spiele, Milton Bradley, Miro Company, Palitoy Ltd., Parker Brothers, Parker Spiele, Real Fun Toys, Toltoys, Waddingtons and Winning Moves Games (USA)
Spēles elementiAuction/Bidding, Dice Rolling, Open Drafting, Roll / Spin and Move and Trading