Izpārdošana!

Hell’s Kitchen: The Board Game

9.99

-33%

Nav noliktavā

Esi sveicināts Elles Virtuvē, kur šefpavāra vārds ir likums. Kā jaunākajam virtuves darbiniekam, tev priekšā ir visa diena. Viss nav tik vienkārši, kā pagatavot un pasniegt foršus kulināros izstrādājumus, pirms tam ir daudz grūta darba. Diena sākas sagatavojot sastāvdaļas šodienas ēdienkartei. Tikai tad vari sākt gatavot – un labāk esi visam sagatavojies pirms sākas darba laiks. Un atceries, ka visam ir jāatbilst šefpavāra standartiem.

Spēlē dalībnieki sagatavo sastāvdaļas pēc receptēm. Var izmantot citu spēlētāju sastāvdaļas, lai ātrāk sagatavotu savu ēdienu. Un tad ir laiks ēdienu pasniegšanai – mēs uzzināsim, kurš trāpīja pareizi, bet kura ēdiens dosies uz miskasti. Atceries: ja nevari izturēt spriedzi, labāk turies pa gabalu no Elles Virtuves!

Spēles gaita: Katrs spēlētājs izvēlas krāsu un paņem kāršu komplektu, kas atbilst šai krāsai. Katrs spēlētājs saņem trīs recepšu kārtis – Startera, zivs ēdiena un gaļas ēdiena. Pārējās kārtis tiek sajauktas kopā un noliktas uz galda. Paceļ agšējās divas kārtis un noliek tās blakus šai kaudzītei, ar attēlu uz augšu. Spēlētāji var mēģināt gatavot jebkuru no savām receptēm vai šīs divas uz galda. Tiek sajauktas 6 sastāvdaļu kārtis un katrs spēlētājs saņem sešas.

CEPŠANA

Spēlētāji veic gājienus uz maiņām. Savā gājienā var izspēlēt vai nu “Prepare Recipes” vai “Prepare Recipes and start Cooking” kārti (ja liekas, ka ir pietiekami pareizo sastāvdaļu, lai sāktu cept recepti).

Recepšu sagatavošana

A. Savā gājienā ir jāizspēlē visas sastāvdaļu kārtis. Var izspēlēt jebkādu kāršu skaitu, bet tām visām ir jābūt viena tipa, piemēram, četras Zivs kārtis vai 2 Sāls kārtis. Šīs visas kārtis tiek novietotas vienā kaudzītē uz galda, ar attēlu uz augšu, tā, lai būtu redzama tikaia augšējā kārts.
B. Sava gājienā laikā var izspēlēt arī “Special” sastāvdaļas kārti. Lai pabeigtu savu gājienu, jāpaņem no kopējās kāršu kavas tik sastāvdaļu kārtis, lai rokā būtu sešas. Kad ir pacelta pēdējā sastāvdaļu kārts, cepšana ir galā, laiks pasniegt!

Recepšu sagatavošana un cepšanas sākšana

C. Pēc tam, kad ir izspēlētas visas sastāvdaļu kārtis (A un B punkts), var sākt gatavot recepti. Lai to izdarītu, jānoliek viena no “Cooking” kārtīm sastāvdaļu kaudzītē. Tad uz galda jānoliek recepte ar attēlu uz augšu un “Prepared Recipes” kārts tai virsū (Nākamā recepte tiek uzlikta virsū iepriekšējai, krājot pagatavotos ēdienus zem “Prepared Recipes” kārts. Var izmantot jebkuru no receptēm rokām vai no tām, kas stāv uz galda. Ja tiek izspēlēta receptes kārts, ir tās vietā jāpaņem jauna – vai nu kāda no tām, kas ir uz galda ar attēlu uz augšu, vai no kāršu kaudzītes. Ja uz galda ir tikai viena recepte, tad tai blakām ir jānoliek jauna no recepšu kaudzītes. Kad ir pacelta pēdējā recepšu kārts, cepšana ir galā, laiks pasniegt!

APKALPOŠANA

Laiks visu salikt uz paplātēm un sagatavot viesmīļiem. Katrs spēlētājs pagriež savu recepšu kaudzīti tā, lai tās būtu ar attēlu uz leju. Jāpaņem pēdējā kārts (kas ir “Prepared Recipes”) un jānovieto tā blakus visām recepšu kārtīm (Visi pabeigtie ēdieni tiks novietoti zem šīs kārts). Pirmais spēlētājs paņem sastāvdaļu kārtis un pagriež tās tā, lai pirmā izspēlētā kārts tagad ir augšā ar attēlu uz leju. Pa vienam, spēlētāji paņem kārtis no kaudzītes un liek tās ar attēlu uz augšu uz galda, grupējot sastāvdaļas pa to tipiem. Kad pienāk “Cooking” kārts, ir laiks pasniegt ēdienu. Spēlētājs, kura kārts ir tikusi pagriezta uz augšu, mēģina pabeigt ēdienu, izmantojot sastāvdaļu kārtis uz galda. Tas pagriež augšējo recepšu kārti no savas kaudzītes. Katrai receptei vajag precīzu sastāvdaļu skaitu, bet, ja ir par maz sāls, tas piešķir tikai punktu sodu. Ja ir par maz zivs, gaļas, dārzeņu un garšvielu kāršu, tās tiek noņemtas no galda un ievietotas izmesto kāršu kaudzītē. Ēdiens ir gandrīz pabeigts. Vienīgais jautājums ir sāls. Taču, jebkādā gadījumā recepte iet zem “Completed Recipes” kārts.

Sāls pievienošana

Ja recepte nenorāda, ka vajadzīgs sāls, tad tā ir pabeigta. Citādi jāpaņem tik daudz sāls kārtis, cik norādīts receptē. Var arī pievienot kārtis no rokas, ja tas ir nepieciešams. Citi spēlētāji var pievienot savu sāli, lai mēģinātu izbojāt recepti. Ja receptei nepietiek sāls, tā ir pārāk mazsālīta! Spēlētājs patur receptes kārti un vienu sāls kārti kā -15 punktu sodu un izmet pārējās sāls kārtis. Ja sāls kāršu nav, jāpaņem viena no izmestajām kārtīm. Ja arī tur nav sāls, ēdiens ir pārāk mazsālīts, tad to “neviens nepamanīja” un spēlētājs patur receptes kārti bez soda. Ja sāls kāršu ir par daudz, recepte ir pārsālīta! Ir jāpatur viena sāls kārts (kā -15 punktu sods) un pārējās ir jāizmet. Pabeigtās receptes (un jebkādi soda punkti) ir jānovieto zem “Completed Recipes” kārts. Pirmais spēlētājs turpina izspēlēt kārtis, pievienojot sastāvdaļas kārtīm, kas vēljoprojām ir uz galda. Kad pienāk nākamā “Cooking” kārts, tā tiek izdalīta kā ierasti. Tā turpinās, kamēr visas kārtis ir izspēlētas un receptes ir pabeigtas vai izmestas.

“Special” sastāvdaļas kārts

“Special” sastāvdaļas kārts vai tikt izspēlēta vairākos veidos, lai iegūtu pārsvaru. To var izspēlēt savā gājienā. Ja ir vairākas šādas kārtis, tās var izspēlēt vienu pēc otras. To var izmantot, lai izvairītos no -15 punktu soda jebkādā gadījumā – gan, ja ēdiens ir pārāk mazsālīts, gan pārsālīts. Tāpat to var izmantot, lai aizstātu jebkuru sastāvdaļu. Šī kārts ir kā Džokers.

Šefpavāra verdikts

Katrs spēlētājs saskaita kopā visu recepšu vērtības, kas ir zem viņu “Completed Recipes” kārts un atņem visas Sāls kāršu vērtības. Tiek pieskaitīti 30 punkti par katru pilnu komplektu Starteris-Zivs-Gaļa.

Divas pasēdēšanas

Spēli var spēlēt arī divreiz – uztverot pirmo reizi kā pusdienas un otro kā vakariņas. Šādā gadījumā beigās tiek skaitīti abu raundu rezultāti.

 

Spēles mērķis: Pagatavot pēc iespējas vairāk ēdienu.

Spēli uzvar: Spēlētājs ar visvairāk punktiem.

Papildus informācija

Gads

2008

Stāvoklis

10/10

Valoda

Angļu

Spēlētāju skaits

2-4 vai komandas