Go: The International Travel Game
64.99 44.99 Pievienot grozam
Izpārdošana!

Go: The International Travel Game

44.99

-31%

Pieejams (-i) 1 spēles eksemplārs(-i)

Spēles mērķis ir apciemot pēc iespējas vairāk pasaules pilsētu pēc iespējas īsākā laikā, sākot no Londonas, katrā pilsētā nopērkot pa suvenīram un atgriežoties Londonā, kad ir nopirkts iepriekš nolemts suvenīru skaits.
Ceļošana notiek pa gaisu, jūru, dzelzceļu un ceļiem. Biļetes var nopirkt jebkurā atbilstošā biļešu kasē, vai pie Thomas Cook&Son. Ceļotāji saskaras ar visiem starptautiskas ceļošanas riskiem; var notikt tā, ka ceļā negaidīti paveicas vai tieši pretēji – saskarties ar grūtībām ar muitu un vietējiem likumiem.
Spēlētājiem spēles laikā arī bieži jāmaina valūta pēc kursa.

Spēles gaita: Tiek novietotas ”Risk” un ”Luck” kartiņas ar skatu uz leju, uz spēles galda tām paredzētās vietās.  Katrs spēlētājs paņem savas krāsas divus kauliņus. Vienu no kauliņiem izmanto, lai ceļotu par spēles galdu, lai iegūtu ceļošanas biļetes (Travel tickets). Otru kauliņu izmanto, lai kustētos pa spēles karti. Katrs spēlētājs spēles sākumā iegūst 400 mārciņas (Pounds). Viens spēlētājs ir spēles baņķieris. Viens atbild par ceļošanas biļetēm un par kursu. Trešais spēlētājs ir atbildīgs par suvenīru kartiņām (Souvenir cards).

Baņķieris – Savu naudu neliek kopā ar bankas naudu. Iekasē naudu nepieciešamības gadījumos. Katru reizi kad spēlētājs uzkāpj vai pāriet pāri start jeb bankas lauciņam, banka izsniedz 200 mārciņas.

Spēles sākumā katrs spēlētājs met metamo kauliņu, kuram uzkrīt lielākais skaitlis, tas sāk spēli. Gājiena sākumā met metamo kauliņu un iet noteikto skaitu uz priekšu, pulksteņa rādītāja virzienā. Spēlētājam uzkāpjot uz lauciņa ir jādara noteiktā darbība. Sava gājiena beigās metamo kauliņu padod spēlētājam pa kreisi. Vairāki kauliņi var stāvēt uz viena lauciņa.

Biļešu iegāde (Purchase of tickets) – Iegādājas kad uzkāpj uz noteiktā lauciņa. Var iegādāties dažādus ceļojumu veidus. Cenas jāskatās pēc teritorijas uz kura atrodas otrs kauliņš. Jebkurā valstī var iegādāties biļetes ar tās valsts naudu. Ja vēlies iegādāties valstī suvenīrus, tad jāmaksā ar tās valsts naudu. Iesakāms pirms dodas uz kādu no valstīm reiķināties vai ir pietiekami daudz tās valsts naudas, lai spēlētu progresīvi, nevis mēģinātu uzkāpt uz maiņas lauciņiem.

Spēlētājam ir jāizdomā kā viņš dosies no valsts uz valsti. Jo ne visās valstīs var kustēties tikai par zemi ir iespēja arī izmantot ūdeni un gaisu. Uzkāpjot uz ”Luck” lauciņa, spēlētājs paņem vienu kartiņu no kaudzes augšpuses. Kartiņu var izmantot vienu reizi un tā ir jāatgriež zem citām kartiņām.

Ceļošana – Kad spēlētājs iegūst ceļošanas biļeti tam jāgaida nākamais gājiens, lai izmantotu to. Ceļojums sākas no Londonas. Nākamajā gājienā pēc biļetes iegādes ir jāmet metamais kauliņš un spēlētājs var izvēlēties vai ceļos, vai kustinās savu pirmo kauliņu pa lauciņiem uz priekšu. Ja izvēlas ceļot, tad jākustina noteikto skaitu uz priekšu otrs kauliņš, kurš atrodas uz kartes. Lai nokļūtu citā valstī ir jāuzmet precīzs skaitlis, tā, lai uzkāpj uz tās valsts zvaigznītes. Uz kartes spēlētāji nevar stāvēt uz viena lauciņa. Ja uzmetot kauliņu sanāk tikt uz tā paša lauciņa kur stāv pretinieks, tad gājiens ir jāizlaiž jeb tiek nepieskaitīts un tu paliec uz gājiena sākuma lauciņa.

Valūtas – Tās var tikt izmainītas, izmantojot valūtas kursa tabulu, kad spēlētājs apstājas uz Buraeu de Change vai Thomas Cook & Sons. Ir svarīgi, lai attiecīgajā lokācijā būtu pareiza valūta, jo tikai tajā var nopirkt suvenīrus.

Veiksmes kartiņas – Tās tiek paceltas, kad uzkāpj uz attiecīga lauciņa uz spēles laukuma un parasti tajās ir noderīgas lietas.

Riska kartiņas – Tās tiek paceltas, kad spēlētājs ceļo pa karti un uzkāpj uz sarkana lauciņa. Parasti tajās ir sliktas lietas, piemēram, aizmešana uz citu lokācija, laika zaudēšana vai naudas zaudēšana.

Lai nokļūtu kādā lokācijā, ir nepieciešams uzmest precīzu skaitli (nedrīkst būt vairāk, kā vajadzīgs). Kad tiek sasniegta lokācija, spēlētājs var nopirkt suvenīru. Kad spēlētājs ir sakrājis norunāto suvenīru skaitu, ir jāatgriežas Londonā.

Spēles mērķis: Iegādāties suvenīrus lielajās pilsētās.

Spēli uzvar: Spēlētājs, kas pirmais ir ieguvis nepieciešamo suvenīru skaitu un atgriezies Londonā.

Papildus informācija

Gads

1961

Stāvoklis

7/10(Trūkst 1 biļešu bloknots, aizvietoti 4 spēlētāju kauliņi, mazliet bojāts spēles laukums un redzami bojājumi kastei)

Valoda

Angļu

Spēlētāju skaits

2-6

BGG info

NosaukumsGo: The International Travel Game (1961)
Grūtības līmenisViegls [1.72]
BGG Novērtējums5.75
Player Count (Recommended)2-6 (3-4)
Dizaineri(Uncredited)
MāksliniekiUncredited
IzdevējsGibsons, H. P. Gibson & Sons and Waddingtons
Spēles elementiPick-up and Deliver, Point to Point Movement, Roll / Spin and Move and Set Collection